Typy lidí na každém pracovišti. Část druhá.

V minulém díle jsme rozebrali Analytiky a dnes probereme Diplomaty.

Advokát (INFJ-A/INFJ-T)

Advokátů na světě najdete velmi málo, okolo jednoho procenta populace. Pokud ho ale potkáte, tak si ho jistě zapamatujete. Advokáti jsou velcí idealisti a mají velmi vyvinutý smysl pro morálnost. Jsou velmi odhodlaní a rozhodní, takže i když jsou idealisti, tak jsi jdou za svým (nejsou to “jen” snílci”). Typickým příkladem Advokáta byl Martin Luther King nebo Nelson Mandela.

Zprostředkovatel (INFP-A/INFP-T)

Na všem zlém je něco dobrého. Co tě nezabije, to tě posílí. Něco podobného uslyšíte v hospodě od člověka typu INFP-A/INFP-T. Na první pohled můžou být introvertní, tišší, možná až chladní a rezervovaní, ale věřte, že když se pro “správnou věc” nadchnou, tak je máloco zastaví. Na druhou stranu není těžké je potkat ve dvou módech. Buď jsou to typičtí “weirdo´s”, které ostatní moc nechápou, nebo se dostanou mezi své lidi a tam jsou k nezastavení 🙂

Protagonista (ENFJ-A/ENFJ-T)

Charisma, vůdcovství a nadšení, to charakterizuje protagonisty. Jen si vzpomeňte na dobu studií, kdy jste měli toho skvělého, energického učitele, který vždycky celou třídu “strhnul”, a kterému na lidech opravdu záleželo. Protagonisté si věří a umí svou misi věrohodně “prodat”. Práce s lidmi je naplňuje štěstím a slovo “komunita” jim vždy vykouzlí úsměv na tváři.

Bojovník (ENFP-A/ENFP-T)

Jak už název napovídá, Bojovník je je srdcař, šoumen a střed pozornosti. Nenechte se ale zmást,  nejde mu o rychlé vzrušení a zábavu. Bojovníkovi záleží na vztazích a emocích, které si vytvářejí s druhými. Bojovníka poznáte podle toho, že jsou vždy plní energie, nezávislí, ale zároveň i soucitní. Mezi tento typ patří například Quentin Tarantino nebo Robert Downey, JR.

A to je pro dnešek vše, příště se podíváme na Strážce.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *