Nejlepší filmy (nejen) pro lidi z HR světa. Text & Audio.

Po řadě hutnějších témat tu mám na začátek roku jedno lehčí. Filmy (a seriály) nejen pro HRist(k)y!

Pokud máte raději poslech než četbu, tak si můžete tento článek i poslechnout.

 1. Moneyball
  Tady není o čem. Tento fantastický snímek je v podstatě leadership a HR v kostce. Naučí vás jak lidi motivovat, řídit, komunikovat s nimi, a dokonce i jak je vyhodit. Tento film na mě zapůsobil tak moc, že není přednáška, kde bych z něho neukázal nějaké video. Must watch!
 2. Medvěd 
  The Bear je megazábavný seriál z kuchyňského prostředí, který vám dokáže, že nemusíte mít 20 let praxi, abyste byli skvělí (postava Sydney). Případně to, že nemusíte “vzbuzovat respekt” tím, že se k ostatním chováte jako hovado (postava Carmyho).
  Stačí dát do všeho o pár procent víc než se od vás očekává, být zvědavý/á a hlavně – umět poslouchat ostatní lidi kolem vás a pracovat s tím. To je recept na úspěch jak v kuchyni, tak i na HR.
 3. Lítám v tom
  Jiří Clooney si zde zahrál hajzlíka, který se živí tím, že vyhazuje lidi (kteří si za to z jeho pohledu přece můžou sami). Postupem času ale pochopí, že korporátní politika nemusí být vždycky správná a dojde i k poznání, že svojí práci vlastně nedělá dobře.
  Lítám v tom je ideální lék na (nejen) korporátní kecy jako “neřeš důvody proč se to tak děje, stejně to neovlivníš” nebo “přece by nedostal/a padáka, kdyby něco neudělal/a špatně”. Ve filmu je hezky zobrazené, že každá mince (i lidská povaha) má dvě strany a než něco začneme dělat, tak je dobré si to nejdřív rozmyslet.
 4. Stážista
  Krásný, feel-good film. De Niro si zde svou roli velice užívá a ukazuje ve stylu á la Sir Alex Ferguson, že každý člověk má za sebou má nějaký příběh a že potřebují lásku, důvěru a podporu.
 5. Metoda (El Metodo)
  Tady asi není o čem. Jedná se o film, kde hraje hlavní roli podivný pracovní pohovor. Hezky ukazuje jak lidé na pohovorech nosí masky (kandidáti i potenciální kolegové z firmy) a jak jim také časem opadnou. Celkově se jedná o dobrý thriller.
 6. The Office
  Vážně jste si mysleli, že bych opomněl legendární The Office? V žádném případě. Komediální seriál vzniknul původně pod geniálním Rickym Gérvaisem a následně byl předělán a výrazně prodloužen v USA. Obě verze nemají chybu a ukazují běžný život jedné šílené papírenské firmy, kde pracují lidé, které si prostě zamilujete.

  A to je pro dnešek všechno. Jaké filmy máte rádi vy a které za vás dobře ukazují profese ze světa HR?

Jedna odpověď na “Nejlepší filmy (nejen) pro lidi z HR světa. Text & Audio.”

 1. Zdravím, nejsem z HR, ale Stážistu doma milujeme… 🙂 Zrovna jsem Vás objevila, tak si občas podcast pustím. Já jsem ještě z doby, kdy se to jmenovalo rozhlasový rozhovor… 🙂 Ať se Vám daří. M.M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *